Bez tytułuPotwierdzenie tożsamości pacjenta w Koncie pacjenta w celu aktywowania usługi Portalu Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej (PSIM)
mozna dokonywać w każdej z trzech Rejestracji Działu Konsultacyjno-Leczniczego w godzinach pracy danej rejestracji.
Weryfikacje tożsamości pacjenta i zgodności danych wskazanych w Koncie pacjenta odbywa się za przedstawieniem dokumentu tożsamości
zawierającego co najmniej imię, nazwisko, numer PESEL oraz zdjęcie, a w przypadku cudzoziemców imię, nazwisko, kraj pochodzenia, identyfikator
pacjenta w kraju pochodzenia (lub numer dokumentu tożsamości), oraz zdjęcie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Informacje ogólne

Szpitalny Oddział Ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia,z przyczyny wewnętrznej lub zewnętrznej a w szczególności w razie wypadku,urazu,zatrucia u dorosłych i dzieci,udziela świadczeń zdrowotnych poszkodowanym w stanach wyjątkowych i katastrofach,dokonuje zabezpieczenia medycznego pacjentów oraz organizuje transport do innych zakładów opieki zdrowotnej w razie konieczności leczenia specjalistycznego.

Oddział funkcjonuje od 15.08.2001 roku.Ostateczny kształt osiągnął w 2003 roku

Składa się z następujących obszarów:

• segregacji medycznej i przyjęć;
  • resuscytacyjno-zabiegowego;
  • krótkotrwałej intensywnej terapii;
  • obserwacji;
  • konsultacyjnego;
  • stacjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego;
  • zaplecza administracyjno-gospodarczego.

Kierownik Oddziału: lek. med. Marek Wasiuta

th_oddzialowa Pielęgniarka Oddziałowa: Ewa Pantula

Telefony:
Biuro wezwań - 822 16 99
Sekretariat - 812 34 55
Dyspozytor medyczny - 812 30 08
Sala Krótkotrwałej Intensywnej Terapii - 812 34 60
Sala zabiegowa - 812 34 54
Gabinet lekarski - 812 33 99
Fax - 812 30 08

Działalność medyczna

Oddział świadczy usługi w zakresie:

• monitorowania i podtrzymywania funkcji życiowych zgodnie ze standardem intensywnej terapii;
  • kontynuowania przedłużającej się resuscytacji krążeniowo-oddechowej;
  • wstępnego leczenia ostrej niewydolności oddechowej,w tym prowadzenie oddechu zastępczego;
  • wstępnego leczenia ostrej niewydolności krążeniowej,w tym prowadzenie zewnętrznej stymulacji serca;
  • prowadzenia resuscytacji płynowej;
  • wstępnego leczenia wstrząsu o różnej etiologii;
  • wczesnego leczenia zatruć;
  • przygotowania i stabilizacji pacjentów przed dorażną interwencją chirurgiczną;
  • leczenie bólu;
  • opracowania chirurgiczne ran i drobnych urazów;
  • wszystkich innych działań ratunkowych w stanach zagrożenia zdrowia i życia u dorosłych i dzieci;
  • podejmowania medycznych czynności ratunkowych w warunkach pozaszpitalnych,zgodnie z Ustawą o Ratownictwie Medycznym.

Wyposażony jest w sprzęt niezbędny do wykonywania wyżej wymienionych zadań zgodny z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia.

SOR współpracuje ze wszystkimi Oddziałami Szpitala oraz z placówkami specjalistycznymi w regionie jak i na terenie całego kraju.

W sprawach
skarg i wniosków
Wiktor Stasiak
przyjmuje w dniach:
poniedziałek i środa
godz.: 13:00 - 14:30

Misja Szpitala

MISJĄ WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA IM. ZOFII Z ZAMOYSKICH TARNOWSKIEJ W TARNOBRZEGU

jest:

,,Udzielanie specjalistycznych świadczeń medycznych pacjentom i stałe podnoszenie jakości świadczonych usług,,

WYRAŹ OPINIĘ

KLIKNIJ TU

Procedura prowadzenia badań klinicznych.

Jak umówić wizytę?

Stowarzyszenie na rzecz Szpitala

CERTYFIKATY

Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia

sbb_logo

Certyfikat ECDC
Licznik odwiedzin od 14.06.2010
Ogółem:920634
Copyright © 2016 Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Zaloguj bip_logo